Maxioms Pet

X

Sorin Cerin

Sorin Cerin (n. 25 noiembrie 1963 la Baia Mare) este un filosof,eseist si prozator de origine română. După absolvirea liceului în oraşul natal urmează cursurile Institutului de Limba şi Cultura Italiană din Bucureşti.
În 2003 a publicat romanul „Destin” la Editura Paco. La sfârşitul anului 2004 îi apare la Bucureşti „Trilogia Destiny”, compusă din volumele „Psycho”, „Apocalipsa” şi „Exodus”. În 2004 editura iUniverse îi publică traducerea în limba engleză a romanului sub titlul „Destiny”.
În 2006 a publicat la editura Virtualbookworm Publishing cartea „The Origin of God” (traducere neoficială: „Originea lui Dumnezeu”). În această carte Cerin înaintează o teorie a genezei universale, pe care el o numeşte „the Cerin Theory of Universal Genesis”. Virtualbookworm Publishing afirmă că această carte este prima din lume care discută istoria şi biologia fiinţei umane în lumina unei noi filozofii.
Operă
Destin, Editura PACO, 2003, apărut de asemenea în traducere în limba engleză sub titlul Destiny la editura iUniverse, în 2004
Trilogia Destiny, (compusă din volumele Psycho, Apocalipsa şi Exodus), Bucureşti, 2004
The origin of God,Editura Virtualbookworm Publishing,USA,2006.
Coaxialismul, Editura PACO, Bucureşti, 2007
Moarte, neant, aneant, viaţă şi Bilderberg Group, Editura PACO, Bucureşti, 2007
Starea de concepţiune în coaxiologia fenomenologică, Editura PACO, Bucureşti, 2007
Antichrist, fiinţă şi iubire, Editura PACO, Bucureşti, 2007
Logica coaxiologică, Editura PACO, Bucureşti, 2007

Trimite prin:

Maxioms de Sorin Cerin

  ( comentarii )
  23  /  23  

Sa stii ca si sfintenia face parte din iubire iar tu esti o sfanta a Destinului meu,o religie a vietii citește mai mult

Sa stii ca si sfintenia face parte din iubire iar tu esti o sfanta a Destinului meu,o religie a vietii mele.Un crez al fiintei uitate din mine,strainul care ma indrept spre nicaieri, stiind ca acolo unde va fi ma voi implini prin moarte,asteptandu-te.

de Sorin Cerin Găsit in: Citate despre Dragoste,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  14  /  26  

Sensul existentei Omului este acela de a nu fi singur chiar daca este solidar cu Universul in desertaciune.

Sensul existentei Omului este acela de a nu fi singur chiar daca este solidar cu Universul in desertaciune.

de Sorin Cerin Găsit in: Citate despre Singuratate,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  5  /  2  

Omul este Iubire iar daca are loc cu adevarat o mare Iubire intre doua suflete aceasta nu moare niciodata ci citește mai mult

Omul este Iubire iar daca are loc cu adevarat o mare Iubire intre doua suflete aceasta nu moare niciodata ci se transforma in sfintenie cea mai superioara treapta pe care noi o putem discerne a Iubirii.

de Sorin Cerin Găsit in: Citate despre Dragoste,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  16  /  13  

Cuvantul este libertatea sensului de a fi giratoriu,in functie de context.

Cuvantul este libertatea sensului de a fi giratoriu,in functie de context.

de Sorin Cerin Găsit in: Citate despre Cuvant,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  18  /  26  

Calea fericirii omenirii consta in atributele supreme ale Iubirii care sunt: Sfintenia, Credinta si Religia.
Mare atentie insa pentru a citește mai mult

Calea fericirii omenirii consta in atributele supreme ale Iubirii care sunt: Sfintenia, Credinta si Religia.
Mare atentie insa pentru a nu fi din nou denaturate prin tot felul de interventii viclene care vor incerca din nou sa le institutionalizeze pe acestea si odata cu aceasta sa promulge un nou Pacat Originar!

de Sorin Cerin Găsit in: Citate despre Credinta,
Trimite prin:
Maxioms Web Pet