Maxioms Pet

X
Trimite prin:

S-ar putea să-ți placă   /   Vezi toate maxioms

  ( comentarii )
  46  /  41  

La sfarsitul oricarei povesti ne asteapta tristetea.

La sfarsitul oricarei povesti ne asteapta tristetea.

de Paulo Coelho Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  12  /  18  

Pana si tristetea este un mestesug, caci nu te deprinzi asa de usor sa fii singur si zi de zi citește mai mult

Pana si tristetea este un mestesug, caci nu te deprinzi asa de usor sa fii singur si zi de zi trebuie sa te caznesti in nemangaiere, supunand navala amaraciunilor unei culturi intime.

de Emil Cioran Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  26  /  38  

Nu e nimic mai trist decat tristetea unui om vesel.

Nu e nimic mai trist decat tristetea unui om vesel.

  ( comentarii )
  33  /  18  

Niciodată să nu uiți că în întuneric, tu ești lumina ta că în furtună ești pacea ta, că în tristețe citește mai mult

Niciodată să nu uiți că în întuneric, tu ești lumina ta că în furtună ești pacea ta, că în tristețe ești forța ta, și în singurătate ești compania ta.

de Necunoscut Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  31  /  30  

Nu fiți triști că trandafirul își pierde petalele. La fel ca în viață, unele lucruri trebuie mai întâi să pălească, citește mai mult

Nu fiți triști că trandafirul își pierde petalele. La fel ca în viață, unele lucruri trebuie mai întâi să pălească, pentru ca apoi să renască.

de Necunoscut Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  45  /  59  

Tristetea e o dovada ca izvorul puterii de viata e in scadere, a fi in stare sa regasesti aceasta energie citește mai mult

Tristetea e o dovada ca izvorul puterii de viata e in scadere, a fi in stare sa regasesti aceasta energie vitala inseamna a fi convertit.

de Maria Montessori Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  36  /  17  

Tristeţea nu este pentru bestii, ci pentru oameni; dar dacă un om o simte pentru prea mult timp, devine bestie.

Tristeţea nu este pentru bestii, ci pentru oameni; dar dacă un om o simte pentru prea mult timp, devine bestie.

de Miguel De Cervantes Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  49  /  39  

E mai bine sa fii nefericit de unul singur decat sa fii nefericit cu cineva.

E mai bine sa fii nefericit de unul singur decat sa fii nefericit cu cineva.

de Marilyn Monroe Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  43  /  43  

Ceea ce face orasele mari atat de triste este ca fiecare om vrea sa fie fericit, iar sansele scad pe citește mai mult

Ceea ce face orasele mari atat de triste este ca fiecare om vrea sa fie fericit, iar sansele scad pe masura ce dorinta creste, cautarea fericirii indica distanta de rai, gradul caderii umane.

de Emil Cioran Găsit in: Citate despre Tristete,
Trimite prin:
Maxioms Web Pet