Maxioms Pet

X
  •   54  /  50

    Aşteaptă-te, la bătrâneţe, din partea copiilor tăi, la ceea ce tu însuţi vei fi făcut pentru tatăl tău.

Trimite prin:

S-ar putea să-ți placă   /   Vezi toate maxioms

  ( comentarii )
  40  /  57

La toate popoarele civilizate viata de familie este baza ordinii sociale si de stat.

de Valeriu Braniste Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  46  /  56

Toata albina isi apara cascioara cu acele si cu veninul sau.

de Grigore Ureche Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  27  /  44

Familia este asocierea stabilita in mod natural pentru satisfacerea nevoilor zilnice ale omului.

de Aristotel Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  71  /  55

Familia este cea mai veche dintre toate societatile si singuara naturala.

de Jean Jacques Rousseau Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  42  /  53

Caminul este locul unde cand tebuie sa te duci acolo, ceilalti sunt obligati sa te primeasca.

de Robert Frost Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  45  /  39

Familia este punctul de fuga al barbatului! Definitii eretice

de Costel Zăgan Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  67  /  63

Cel mai important element al muncii noastre este familia. Noi speram sa cream o legatura indisolubila in cadrul familiilor. Familia citește mai mult

Cel mai important element al muncii noastre este familia. Noi speram sa cream o legatura indisolubila in cadrul familiilor. Familia reprezinta piatra de temelie a intregii noastre afaceri.

de Walt Disney Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  23  /  49

Familia este aceea care face ca omul sa treaca de la egoism la truism.

de Auguste Comte Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  61  /  73

Femeia, mai mult decat oricine, il educa pe copil catre omenie. Tatal este creierul, dar femeia este inima omenirii.

de S. Smiles Găsit in: Citate despre Familie,
Trimite prin:
Maxioms Web Pet