S-ar putea să-ți placă / Vezi toate maxioms
Nu poti lua in ras moartea, s-a sapat inaintea tuturor in stanca si din cand in cand ne ademeneste si citește mai mult
Nu poti lua in ras moartea, s-a sapat inaintea tuturor in stanca si din cand in cand ne ademeneste si ne imbraca in conturu-i umbros, poate linistita, nicidecum singular.
A deceda inseamna a muri in mod oficial.
Moartea il distruge pe om, dar ideea mortii il salveaza.
Cand moartea intarzie, nu-i vorbi de punctualitate.
A muri este o adevarata aventura.
Murim in fiecare zi cate putin; fiecare moment ne priveaza de o parte din viata si ne aduce cu un citește mai mult
Murim in fiecare zi cate putin; fiecare moment ne priveaza de o parte din viata si ne aduce cu un pas mai aproape de mormant; intreaga noastra existenta nu este pe parcurs decat o dureroasa boala.
Inainte sa plec nu uita sa-mi inchizi ochii.
Moarte, de ce ti-e frica nu scapi, de viata mea care te urmareste pretutindeni.
Este necesar sa iti doresti moartea pentru a sti cat de bine este sa traiesti.