Maxioms Pet

X
Trimite prin:

S-ar putea să-ți placă   /   Vezi toate maxioms

  ( comentarii )
  7  /  11

Nu poti lua in ras moartea, s-a sapat inaintea tuturor in stanca si din cand in cand ne ademeneste si citește mai mult

Nu poti lua in ras moartea, s-a sapat inaintea tuturor in stanca si din cand in cand ne ademeneste si ne imbraca in conturu-i umbros, poate linistita, nicidecum singular.

  ( comentarii )
  57  /  72

A deceda inseamna a muri in mod oficial.

  ( comentarii )
  23  /  39

Moartea il distruge pe om, dar ideea mortii il salveaza.

de Edward Morgan Forster Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  6  /  6

Cand moartea intarzie, nu-i vorbi de punctualitate.

  ( comentarii )
  30  /  21

A muri este o adevarata aventura.

  ( comentarii )
  15  /  44

Murim in fiecare zi cate putin; fiecare moment ne priveaza de o parte din viata si ne aduce cu un citește mai mult

Murim in fiecare zi cate putin; fiecare moment ne priveaza de o parte din viata si ne aduce cu un pas mai aproape de mormant; intreaga noastra existenta nu este pe parcurs decat o dureroasa boala.

de Jean Baptiste Massillon Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  26  /  21

Inainte sa plec nu uita sa-mi inchizi ochii.

de Ionut Caragea Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  5  /  15

Moarte, de ce ti-e frica nu scapi, de viata mea care te urmareste pretutindeni.

Trimite prin:
  ( comentarii )
  16  /  37

Este necesar sa iti doresti moartea pentru a sti cat de bine este sa traiesti.

de Alexander Dumas Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
Maxioms Web Pet